14 sierpnia 2022

country-home

Dom na wsi.

Ogrodzenia akustyczne wśród parawanów foniczne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne jako rozwiązanie dźwiękoszczelne

photo
Ekrany akustyczne drogowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne są często spotykane w wielu miejscach. Istnieje wiele różnych typów ogrodzeń akustycznych stosowanych w tym celu. Najczęściej stosowane jest ogrodzenie dźwiękochłonne, zazwyczaj wykonane z paneli akustycznych lub blach. Jednak ogrodzenia akustyczne służą nie tylko jako bariera dźwiękowa, ale także jako skuteczne narzędzie kontroli dźwięku. Dowiedzmy się dlaczego!

Parawan foniczne samochodowe

Ogrodzenia akustyczne Jak wszyscy wiemy, dźwięk przemieszcza się szybciej niż prędkość światła. Oznacza to, że szczeliny pomiędzy dwoma miejscami zawsze będą powodować odbijanie się dźwięków z innego kierunku. Dźwięk może również przechodzić przez szczeliny o mniejszej grubości niż grubość innego materiału. Dlatego na przykład ogrodzenie z cienkiej blachy nie jest skuteczne w zatrzymywaniu silnych wiatrów. Zatrzyma tylko niewielką ilość wiatru, który w przeciwnym razie mógłby się przedostać. Ale instalując dźwiękoszczelne ogrodzenie, będziesz zatrzymywać wszystkie niepożądane dźwięki z przechodzenia przez te szczeliny, a tym samym skutecznie tłumić swoje wściekłości i skargi.

Parawany akustyczne ogrodowe

Acoustic Fences Panele i arkusze mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, drewno, winyl, stal lub włókna szklanego. Głównym celem tych materiałów jest ich nieodłączne właściwości, takie jak bycie ognioodporne, bariera dźwięku, pochłanianie dźwięku i izolacji akustycznej. Jednak wszystkie te właściwości razem nie daje takich samych wyników. Dlatego konieczne jest zainstalowanie bariery dźwiękowej ogrodzenia wykonane z niektórych materiałów, takich jak aluminium, stali lub włókna szklanego. Są one nie tylko ognioodporne, ale także mają dobrą absorpcję dźwięku i izolację.

Ekran dźwiękochłonny

Praca ogrodzeń akustycznych Ogrodzenia akustyczne wchodzą do gry po ich zainstalowaniu. Gdy fale dźwiękowe stykają się z panelami, wytwarzają one falę akustyczną, która utrzymuje hałas na zewnątrz, pozwalając jednocześnie na wnikanie tylko pożądanego dźwięku. Działa to dobrze, aby zmniejszyć poziom hałasu na zewnątrz, utrzymując jednocześnie pożądany poziom prywatności.

Mówiąc o prywatności, są niektórzy właściciele domów, którzy uważają, że ogrodzenia akustyczne nie działają z powodu zanieczyszczenia hałasem. Może to być prawdą, jeśli mieszkasz w spokojnej okolicy, gdzie większość domów jest zbudowana zgodnie z surowym kodem budowlanym i gdzie nie ma zewnętrznego zanieczyszczenia hałasem jest problemem. Ale jeśli mieszkasz w ruchliwym mieście, gdzie jest ciągłe zanieczyszczenie hałasem zewnętrznym, wtedy ogrodzenia akustyczne pomogą Ci na dwa sposoby – jednym ze sposobów jest to, że będzie utrzymywać niechciane dźwięki na zewnątrz, pozwalając jednocześnie tylko te pożądane.

Ponieważ większość DIY akustyczne ogrodzenia są wykonane z drewna lub grubego metalu, właściciele domów powinni mieć na uwadze, aby zrobić dokładne czyszczenie tych obszarów. Używanie tylko wody i mydła na powierzchni nie wystarczy. Porowaty obszar powierzchni musi być całkowicie mopped lub przetrzeć sztywną szczotką, aby pozbyć się brudu i zanieczyszczeń, które mogą być zapobieganie fale dźwiękowe z przenikania bariery. Jest to szczególnie ważne dla ogrodzeń na bazie winylu, ponieważ winyl składa się z bardzo małych komórek powietrza – w ten sposób brud i cząstki mają mniejszą szansę na blokowanie fal dźwiękowych i odbijanie ich z powrotem na podwórku właścicieli domu.

Ogrodzenie dzwiekochlonny

Oprócz upewnienia się, że powierzchnia jest całkowicie oczyszczona i zabezpieczona, należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, myśląc o zainstalowaniu dźwiękoszczelnego ogrodzenia. Dla jednego, istnieją materiały, które są bardziej dźwiękoszczelne niż inne i właściciele domów powinni wziąć to pod uwagę przy wyborze materiału do swoich ogrodzeń. Niektóre z powszechnie stosowanych materiałów obejmują aluminium, drewno, włókno szklane, winyl, i siatki. Każdy z tych materiałów pochodzi z jego własnych zalet i wad, jeśli chodzi o izolację domu. Na przykład, aluminium jest doskonałym wyborem dla właścicieli domów, którzy szukają niedrogiego sposobu tworzenia dźwiękoszczelnych barier na ich ogrodzenia podwórku, ale musi wybrać między właściwości izolacyjnych i estetyki.

Włókno szklane, z drugiej strony, jest idealnym materiałem, jeśli chcesz, aby Twoje ogrodzenie trwać długo, ale są zaniepokojeni o hałas. Te ogrodzenia są popularnie stosowane w obszarach miejskich ze względu na ich doskonałe właściwości izolacyjne, ale są pewne wady z tych, jak również. Te ogrodzenia są dość hałasu i wymagają regularnej konserwacji. Vinyl, z drugiej strony, ma doskonałe właściwości dźwiękoszczelne, a te mogą rozciągać się do 60 stóp. W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat zalet i wad każdego materiału mlv, dzięki czemu można zdecydować, który z nich będzie najlepiej służyć celowi.