14 sierpnia 2022

country-home

Dom na wsi.

Ogrodzenia akustyczne parawany akustyczne

Wooden fence and grass - isolated on white background. Vector illustration.

Ogrodzenia akustyczne Podstawy ogrodzeń akustycznych dla Twojego domu lub podwórka

photo
Ekrany akustyczne allegro

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne to jeden z najważniejszych elementów dźwiękoszczelnego otoczenia. Wygłuszanie przestrzeni zaczyna się od pierwszego kroku – wygłuszenia wejścia do pomieszczenia. Większość ogrodzeń dźwiękoszczelnych działa poprzez absorpcję hałasu. Izolacja akustyczna działa, gdy bariery lub drzwi, które zainstalowałeś w swoim domu, powstrzymują hałas zewnętrzny, taki jak hałas z drzwi i okien. Dźwięk, który ucieka z pomieszczenia, odbija się również z powrotem do pomieszczenia, zapewniając w ten sposób, że żaden dźwięk nie wraca do wnętrza domu.

Parawan dźwiękochłonne

Pochłaniające dźwięk ogrodzenia akustyczne sprawdzają się w sytuacjach, w których występuje znaczny hałas otoczenia. Popularnym przykładem pochłaniania dźwięku, który wykorzystuje ogrodzenie akustyczne, jest ogrodzenie redukujące hałas. Większość ogrodzeń dźwiękochłonnych pochłania dźwięk, rozprasza go, absorbuje i usuwa, dzięki czemu powstaje bariera, która utrzymuje dźwięk z zewnątrz. Akustyczne ogrodzenia wykonane z kompozytu plastikowego lub drewna stosowego są zazwyczaj wykonane z płyty styropianowej pokrytej laminatem plastikowym. Bariery te dobrze sprawdzają się w zapobieganiu przenikania dźwięku z zewnątrz do domu, ale bariery typu sound-muffin lepiej sprawdzają się w ograniczaniu przenikania dźwięku.

Parawan dźwiękoszczelne

Oprócz akustycznych, dźwiękoszczelnych ogrodzeń, inną popularną opcją jest użycie dźwiękoszczelnej ściany z cegły. Ściany z cegły są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zachować estetyczny wygląd swojego podwórka, a jednocześnie chronić swoją przestrzeń podwórka. Ściana z cegły jest również dość trwałe, co oznacza, że może służyć Ci przez długi czas. Ściany te są dostępne w różnych stylach, takich jak: standard, dekoracyjne i pergola. Dźwiękoszczelna ściana z cegły w połączeniu z aluminiowym lub drewnianym pokładzie na górze daje pełną dźwiękoszczelną obudowę.

Parawan dźwiękochłonny

Acoustic Fences jest zbudowany z szerokiej gamy materiałów, takich jak stal, winyl, i betonu i można wybrać z wielu rodzajów ogrodzeń akustycznych, jak na swoje potrzeby i specyfikacje. Pierwsze dwa typy ogrodzeń, na które zamierzamy zwrócić uwagę to: Sztywne i rozciągane. Sztywne są dość powszechnie stosowane w Stanach Zjednoczonych Ameryki i są one zazwyczaj zbudowane z aluminium i blachy. Akustyczne ogrodzenia dźwiękoszczelne tego typu mają bardzo grubą powierzchnię zewnętrzną i są produkowane poprzez spawanie ze sobą dwóch arkuszy o różnej gęstości.

Tego rodzaju ogrodzenia mogą być wykonane z dwóch różnych odmian materiałów w zależności od ich wytrzymałości i solidności: R MMV (ang. Rigid Mass Loaded Vinyl) oraz Dense Thermoset Fiberglass. Te rodzaje dyfuzorów dźwięku mają grube metalowe paski wzdłuż ich obwodu i są również produkowane przez spawanie dwóch sąsiednich arkuszy o różnych gęstościach. Najbardziej powszechne modele winylowe wykonane są z polichlorku winylu (PVC), ale istnieją również pewne rodzaje sztywnej izolacji wykonanej z winylu i włókna szklanego obciążonego masą. Sztywna izolacja ma swoją główną zaletę, jaką jest odbijanie dźwięku, ale jest również bardzo kosztowna i bardziej nieporęczna.

Namioty i drewniane bramy mogą być świetnymi barierami dźwiękowymi, gdy są używane z ogrodzeniami akustycznymi, ale tylko wtedy, gdy dostaniesz dobrej jakości namioty, które mają odpowiednie nachylenie i wagę. Istnieje wiele marek dostępnych na rynku, które zapewniają świetną izolację dźwiękową poprzez piankę tłumiącą dźwięk i drewniane bramy. Ważne jest również, aby wybrać wysokiej jakości materiał winylowy do barier. Grubość materiału powinna wynosić od sześciu do ośmiu cali, aby zapewnić skuteczną izolację dźwiękową.

Parawan akustyczne pozaustrojowe

Istnieje kilka innych rodzajów izolacji akustycznej, takich jak bariery przeciwhałasowe autostradowe, bariery przeciwhałasowe pojazdów i strefy szkolne. Wraz ze wzrostem liczby ludności, bariery dźwiękochłonne na autostradach są wymagane w celu zmniejszenia zakłóceń dla mieszkańców pobliskiej okolicy. Bariery przeciwhałasowe pojazdów są instalowane w celu zmniejszenia hałasu ruchu drogowego, który może być uciążliwy dla pobliskich mieszkańców. I wreszcie, strefy szkolne są instalowane w celu zapewnienia izolacji akustycznej dla uczniów i nauczycieli. Strefy szkolne są również wyposażone w różnego rodzaju bariery dźwiękowe i produkty izolacyjne, takie jak maty i tłumiki dźwięku.

Ważne jest, aby zachować wszystkie te punkty w umyśle przed zakupem dźwięku blokowania ogrodzenia lub innego rodzaju ogrodzenia dla domu lub stoczni. Pamiętaj, aby zbadać produkt i jego pochodzenie przed zakupem. Lepiej jest być bezpiecznym niż żałować, zwłaszcza jeśli ty lub twoja rodzina jesteście podatni na niechcianych gości z sąsiednich rezydencji lub sąsiadów. Nie chcesz być stale niepokojony przez ludzi spoza domu, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Więc wskazane jest, aby inwestować na dźwięk blokowania ogrodzenia, aby upewnić się, że ty i twoja rodzina spokój umysłu są utrzymywane.