14 kwietnia 2024

Country-Home

Wiemy jak zadbać o każdy dom

Ekrany akustyczne z przegrody akustyczne

ekrany akustyczne Dlaczego warto rozważyć zastosowanie ekranów akustycznych na placach budowy?

photo
płoty akustyczne

ekrany akustyczne Ekrany akustyczne, znane również jako kurtyny przeciwhałasowe, stanowią skuteczną barierę przed hałasem zewnętrznym. Są one wykonane z kombinacji specjalnie dobranych materiałów, które zostały zaprojektowane do celów izolacji akustycznej, w tym drewnianych ram i paneli z włókna szklanego. Ekrany akustyczne mają za zadanie spełnić cele akustyczne określone przez konsultantów ds. hałasu oraz Państwa specyficzne potrzeby projektowe, ekrany akustyczne są dostępne w wykończeniu stałym lub dekoracyjnym i są dostarczane z odpowiednią stalą nośną. Ekrany te są bardzo ekonomiczne i zapewniają dobry poziom izolacji akustycznej. Oszczędności wynikające z budowy ekranów akustycznych zwrócą się w ciągu całego okresu użytkowania budynku.

Ekrany akustyczne z przegrody akustyczne

Jednostronne ekrany akustyczne są najprostsze do zainstalowania; wszystko, co jest wymagane to dwa druty, dziesięć gauge siatki drucianej lub kabla i sześćset stóp czystego sznurka nylonowego. ekrany akustyczne https://ogrodzeniaplastikowe.info/ogrodzenia-akustyczne-cennik/ Przewody są skręcone razem, aby utworzyć krzyż, a krawędzie paneli są szyte, aby utworzyć szwy. Jednostronne ekrany akustyczne zapewniają dobrą absorpcję dźwięku i są idealne do zastosowań zewnętrznych.

Ekrany akustyczne dogodności cichości.

Dwustronne ekrany akustyczne są nieco bardziej skomplikowane, ale działają tak samo skutecznie jak ich jednostronne odpowiedniki, z tą różnicą, że na jednej krawędzi posiadają płytę wzmacniającą, która wzmacnia ramy. Przy zastosowaniu tego typu ekranów akustycznych redukcja hałasu jest spowodowana hałasem pochłanianym przez dwustronny panel. Bezszwowe paski gumowe są używane do tworzenia szwów na dwustronnym panelu, a redukcja hałasu jest spowodowana przez powietrze wibrujące przez drgania tkaniny, a nie przez dźwięki tworzone przez wiatr przechodzący przez tkaninę. Uzyskana redukcja hałasu zależy od grubości paska, im grubszy pasek, tym większa redukcja hałasu.

Ekrany akustyczne zapoznaj się o plusy i minusy płotu dźwiękochłonnego w około lokal.

Stojące ekrany akustyczne najlepiej nadają się do zastosowań przemysłowych i komercyjnych, ponieważ ich trwałość i długa żywotność jest niezrównana. Wymagają one mniej konserwacji niż wykładziny dywanowe lub winylowe, a ich efektywność kosztowa sprawia, że są preferowanym wyborem. Stojące ekrany akustyczne wykonane są z litej gumy lub neoprenu. Paski są podawane przez dyszę i są one umieszczone w pojemniku lub zbiorniku magazynowym. Zaletą tych ekranów jest to, że zapewniają doskonałą absorpcję dźwięku, zwłaszcza na krawędziach, gdzie powstaje najwięcej dźwięków po otwarciu drzwi lub okna.

Innym zastosowaniem akustycznych ekranów biurowych jest kontrola dźwięku. W biurach i firmach ekrany akustyczne pomagają zredukować hałas i zmniejszyć wydajność osób pracujących w biurze. Hałas pochodzący od biurek komputerowych, urządzeń telekomunikacyjnych, klimatyzatorów i telewizorów może sprawić, że środowisko pracy stanie się nieprzyjemne. Ekrany te pomagają utrzymać hałas otoczenia na minimalnym poziomie i zapewniają, że wszyscy w budynku mogą mieć komfortowe i przyjemne środowisko pracy.

Akustyczne ekrany biurowe są również skuteczne w zmniejszaniu wpływu hałasu na pobliskich przechodniów. Kiedy fale hałasu dostają się do pomieszczenia, często ulegają pogłosowi i tworzą unikalną sygnaturę we właściwościach akustycznych przestrzeni. Sygnatury te są często trudne do skorygowania bez jakiejś powierzchni odbijającej, dlatego ekrany akustyczne skutecznie redukują pogłos, jaki tworzą te fale. Zmniejsza to prawdopodobieństwo zanieczyszczenia hałasem i gwarantuje, że pobliscy przechodnie nie będą niepokojeni przez Twoje działania w biurze lub budynku.

Ekrany akustyczne zaciszniejszy lokal także niemal utraty snu.

Jeśli rozważasz zakup jednego z tych produktów, istnieje kilka czynników, które możesz chcieć rozważyć. Po pierwsze, czy potrzebujesz obudowy, czy też potrzebujesz całkowicie otwartej? Ekrany akustyczne powinny być skonstruowane z wysokiej jakości materiałów, które mogą wytrzymać wysoki poziom wibracji i ciśnienia. Ważne jest, aby wszystkie materiały konstrukcyjne pochodziły od wiodących producentów, dzięki czemu można mieć pewność, że są one wystarczająco mocne i trwałe, aby spełnić Państwa wymagania.

Przy wyborze ekranu akustycznego należy również wziąć pod uwagę dostępne opcje wentylacji. Niektóre rodzaje ekranów ochronnych nie oferują żadnej wentylacji, podczas gdy inne uwzględniają ją jako opcję przy produkcji swoich wyrobów. Jeśli na placu budowy panuje duża wilgotność, warto rozważyć zakup ekranów akustycznych pochłaniających wilgoć. Panele akustyczne, które oferują wentylację są zazwyczaj droższe niż te, które jej nie posiadają, ale zapewnią swobodny przepływ powietrza przez ściany i zmniejszą ilość wilgoci, która może się gromadzić. Dostępnych jest wiele różnych modeli, dlatego zaleca się przeprowadzenie badań przed dokonaniem zakupu, aby wiedzieć, które produkty zapewniają najlepszą ochronę.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]